WITAMY W ZAMKU

GDZIE HISTORIA ŁĄCZY SIĘ Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Rezerwacja Online

Przyjazd:
Wyjazd:
Sprawdź dostępność

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymaj atrakcyjne zniżki przy rezerwacji

„Wielokulturowy nurt Bugu” otrzymał I nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce

Data publikacji: 17/07/17

Sukcesem zakończyło zgłoszenie przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną produktu turystycznego „Wielokulturowy nurt Bugu” do Konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje – EDEN.

Zamek Biskupi Janów Podlaski zaangażowany był w budowę marki zwycięskiego produktu.

Następnym etapem jest ocena destynacji przez Komisję Europejską.

 

„Wielokulturowy nurt Bugu”

Polesie nad Bugiem – kraina, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug.

Kraina nieokiełznanej przyrody, przyjazna rzadkim gatunkom zwierząt.

Kraina styku kultur i granic gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu, a mizar tatarski jest pozostałością po islamskich mieszkańcach regionu.

Ta wielokulturowość sprzyja działaniom łączącym przeszłość i teraźniejszość.

Unikalne wydarzenia kulturalne takie jak Landart Festiwal, z plenerowymi galeriami sztuki, gdzie można spotkać np. królów nadbużańskich, na Podlaskim Przełomie Bugu; Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, plenery malarskie i rzeźbiarskie w  Uroczysku Zaborek i Włodawie, liczne imprezy związane z tradycją regionu uzupełniają mnogość zabytków kulturowych i religijnych sanktuariów o niepowtarzalnej architekturze, np. w Kodniu, Jabłecznej czy Włodawie.

Odrestaurowane dwory nadbużańskie przenoszą w przeszłość oferując wypoczynek z dala od pośpiechu cywilizacji, a luksusowe zabiegi spa, bliskość najstarszej i największej w Polsce stadniny koni w Janowie Podlaskim, z organizowanym Świętem Konia Arabskiego, są niewątpliwym atutem i zachętą do spędzenia czasu w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij